sprzedaż wysyłkowa iglaków

Strona Główna
Tanie książki
 

Temat: Jak kupować drzewa i krzewy ozdobne

Witam,

....W profesjonalnych punktach sprzedaży, ....
..... Unikać kupna w punktach sprzedaży wysyłkowej, u przygodnych handlarzy i w innych niepewnych miejscach, nawet za niższą cenę...
Pinus
Generalnie zapewne masz rację. Jednak moja przyjaciółka co roku kupuje sadzonki kwiatów na miejscowym bazarze i rosną jej super. Dużo lepiej niż moje kupowane w "profesjonalnych punktach sprzedaży" mimo iż dokładam wszelkich staran do pielęgnacji.
To samo z punktami sprzedaży wysyłkowej. Kupiłam kiedyś kilka sadzonek (trochę róż, iglaków i jakieś krzewy) w sprzedaży wysyłkowej. Niestety nie pamiętam nazwy firmy. I były to chyba najlepsze sadzonki jakie kiedykolwiek kupiłam. Dostarczono mi je w bardzo dobrym stanie, świetnie zabezpieczone. Szczególnie miło wspominam jedną z róż, pięknie poprowadzoną w formie drzewka. Niestety mnie nie udało się utrzymać dalej tej ciekawej formy.
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=16829Temat: Jak kupować drzewa i krzewy ozdobne
Witam,

Wszyscy wiedzą jak kupować - to świetnie :D .

Oczywiście każdy wie, iż nie należy kupować roślin chorych, przesuszonych, przemarzniętych, że rośliny powinny być czyste odmianowo itd.
Tylko może nie każdy potrafi to rozpoznać podczas kupna :( .

Proponuję to wszystko przedyskutować.
Ja pozwoliłem sobie rzucić tezy do tej dyskusji.
Zobowiązuję się uczestniczyć w dyskusji, gdyż wydaje mi się, że wiem jak kupować oraz jak sprzedawć drzewa i krzewy.

Wiele wątpliwości, które podnosicie Państwo na tym FORUM moim zdaniem powinno być wyjaśnione w trakcie kupowania roślin.

Sadzenie drzew i krzewów w ogrodzie jest inwestycją na kilka lub kilkanaście lat. Od jakości posadzonych roślin zwykle zależy nasz sukces a często i związane z tym nakłady finansowe, pracy oraz nasze nadzieje na piękny ogród.

Kupione sadzonki drzew lub krzewów ozdobnych muszą być dobrej jakości a więc:
- zdrowe (wolne od chorób i szkodników),
- nie przesuszone (często przy zakupach na targowiskach),
- nie przemarznięte (zwłaszcza korzenie, przy wiosennym zakupie),

Sadzonki radzę kupować:

1. W profesjonalnych punktach sprzedaży, gdzie rośliny są należycie pielęgnowane (podlewane, nawożone, i zabezpieczane na zimę) i własciwie oznakowane a personel wykazuje pełną znajomość sprzedawanych roślin (wie co sprzedaje), żeby po miesiącach lub latach nie okazało się, że kupiliśmy nie to co chcieliśmy. Należy żądać pełnej informacji o roślinach.

2. Produkowane i sprzedawane w pojemnikach (doniczkach), dotyczy to obowiązkowo iglaków. Zdarza się, że nieuczciwi sprzedawcy wykopują z gruntu i sadzą rośliny do doniczek tuż przed sprzedażą.

3. Najlepiej polskiej produkcji, gdyż te są najlepiej przystosowane do naszych warunków klimatycznych. Rozmaite "wynalazki" (często reklamowane) z reguły nie sprawdzają się. Unikać kupna w punktach sprzedaży wysyłkowej, u przygodnych handlarzy i w innych niepewnych miejscach, nawet za niższą cenę.

4. Kupujmy to co chcemy ale pamiętajmy, że sadzenie wybranych roślin tylko dlatego, że nam się podobają może być zawodne, jeżeli nie znajdą one odpowiednich warunków w naszym ogrodzie.

Pinus
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=16829
 
 
Linki
 
 
   
Copyright 2006 Sitename.com. Designed by Web Page Templates